Slider

Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Aparaty ortodontyczne ruchome

Aparat zdejmowany dla dziecka- kiedy po niego sięgnąć?

Aparaty ruchome tj. zdejmowane stanową najpopularniejszą metodę leczenia dzieci między 6 a 12 rokiem życia. Mają za zadanie pobudzać wzrost szczęki, a także żuchwy i tym samym korygować wady zgryzu. Jest to metoda, którą stosujemy w szczególności na początku leczenia ortodontycznego, gdyż oswaja dziecko z elementami w jego buzi, które nie zawsze są wygodnie. Dla najmłodszych tj dla dzieci od 4 roku życia, aby eliminować dysfunkcje i prafunkcje takie jak oddychanie przez usta, tłoczenie języka między zęby, ssanie palców i wargi, które są przyczyną większości wad zgryzu zalecamy aparaty elastyczne- trainery. Są to aparaty, również indywidualnie dobierane do potrzeb dziecka, jednak nie wymagają wykonania wycisku zębów.

Czym jest aparat ortodentyczny ruchomy?

Aparaty zdejmowane, mogą mieć różną budowę. Wyróżniamy górną i dolną  płytę Schwarza. Składają się one  z płyty akrylowej i elementów utrzymujących aparat na zębach tj. klamer. Aparaty zdejmowane wykonuje pracownia techniczna na podstawie wycisku zębów pacjenta.  Robimy wszystko, aby dzieci chętnie nosiły zaprojektowane przez nas aparaty dlatego też współpracujemy z najlepszym laboratorium ortodontycznym Greg-dent, który spełni każde marzenie aparatu pod względem jego koloru i grafiki.

Jak długo należy nosić aparat ortodontyczny?

W trakcie leczenia aparatami zdejmowanymi, oprócz bezbłędnego projektu i najlepszego wykonania aparatu najważniejsza jest współpraca pacjenta!.  Aparaty zdejmowane należy nosić przynajmniej 16 godzin na dobę. Zasada jest prosta, im aparat jest dłużej noszony, tym lepsze efekty udaje się osiągnąć. Oznacza to, że dziecko powinno zakładać aparaty gdy przyjdzie ze szkoły i nosić je do rana, kolejnego dnia. Aparaty ortodontyczne powinno się sięgać się do jedzenia.

Aby rozpocząć leczenie ortodontyczne zarówno aparatami stałymi jak i zdejmowanymi powinniśmy mieć pewność, że dziecko ma zdrowe zęby. Wbrew przekonaniom, ze zębów mlecznych się nie leczy jest to szalenie ważne. Wykonując aparat zdejmowany chcemy mieć pewność, że dziecko będzie mogło go nosić bez problemu.

Jeden aparat zdejmowany średnio pasuje na pacjenta ok 12-16 miesięcy. Po tym czasie należy go wymienić na nowy. Związane jest to ze wzrostem i rozwojem dziecka i ze zmianami jego potrzeb leczniczych.

Efekty noszenia aparatu ruchomego na zęby

Jeżeli dziecko stosuje się do Naszych zaleceń , czyli nosi aparat przynajmniej 16 godzin na dobę, może uzyskać bardzo dobre wyniki leczenia. Leczenie aparatami zdejmowanymi ma za zadanie pobudzić szczękę i żuchwę do wzrostu, co w konsekwencji powoduje tworzenie się miejsca dla nowo wyrzynających się zębów. Leczenie aparatami zdejmowanymi ma na celu ewentualne skrócenie czasu noszenia  lub zupełne wyeliminowanie w planie leczenia noszenie aparatu stałego.

Ceny aparatów ortodontycznych w Łodzi

cena:
Płyta Schwarza od 850 zł
Twin – Block 1500 zł
GMD 1200 zł
Aparat Hassa 1100 zł
Maska twarzowa 350 zł
Łuk podniebienny 300 zł
Trainer (aparat elastyczny) 500 zł
Kontrola leczenia 100 zł
Konsultacja leczenia aparatem zdejmowanym 150 zł
Niniejsza tabela nie jest ofertą handlową według obowiązujących przepisów prawa i ma wyłącznie charakter informacyjny, poglądowy. Plan leczenia wymaga akceptacji, wyboru rozwiązań przez Pacjenta

Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ