Wiek i czas leczenia ortodontycznego
Nie ma ograniczeń wiekowych co do czasu podjęcia leczenia aparatami stałymi, jeżeli nie istnieją przeciwskazania ogólne i czynna choroba przyzębia‚ w przypadkach trudnych konsultuje i opiekuje się specjalista paradontolog Alicja Brylikowska. Czas leczenia ortodontycznego kształtuje się w przedziale 12 -18 miesięcy, w zależności od rodzaju wady i predyspozycji osobniczych.
Pierwsza konsultacja z ortodontą
Na pierwszą wizytę u naszego stomatologa pacjent powinien zgłosić się ok 30 minut wcześniej aby wykonać zdjęcie pantomograficzne oraz zdjęcie telemetryczne boczne czaszki.
Podczas pierwszej wizyty na podstawie zdjęcia ortodonta dokonuje analizy komputerowej, pobiera wyciski na modele orientacyjne oraz przedstawia pierwszą wstępną diagnozę, która zawiera rodzaj wady i przybliżony czas leczenia. Na koniec wizyty ortodonta prezentuje podobne wyleczone przypadki w formie zestawień (zdjęć przed i po leczeniu).
Higiena zębów podczas noszenia aparatów stałych
Na wizycie założeniowej asystentka ortodontyczna bardzo szczegółowo instruuje na temat sposobu mycia zębów i aparatów i rodzaju zalecanych preparatów. Pacjent otrzymuje od nas pierwszy zestaw higieniczny i instrukcje postępowania. Na każdej wizycie korekcyjnej asystentka wykonuje scaling (czyszczenie zębów) wliczone w cenę korekty. Prawidłowa higiena jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego gwarantuje zdrowe szkliwo na koniec leczenia.
Rodzaje aparatów stałych
W naszej ofercie znajdują się wszystkie rodzaje zamków:
- metalowe - również system ORTHOS,
- porcelanowe,
- krystaliczne,
- metalowo - kosmetyczne w systemie DAMON3.
typodonty
Wizyta - zdjęcie aparatów stałych i zabiegi kosmetyczne
Wizyta obejmuje:
KAŻDY PACJENT OTRZYMUJE ZESTAWIENIE FOTOGRAFICZNE PRZEBIEGU LECZENIA ORTODONTYCZNEGO.
Wszyscy wyleczeni pacjenci wymagają retencji w celu stabilizacji efektów leczenia. Nowoczesna ortodoncja proponuje retencje w postaci nieutrudniającej życia pacjentowi. Są to retajnery stałe, zakładane na okres około 2 lat po leczeniu. Retajnery są przez pacjentów niewyczuwalne, bardzo dobrze tolerowane.
W niektórych przypadkach dodatkowo pacjent nosi płytkę stabilizującą lub pozycjoner tylko przez okres nocy.