s9
s17
s18
s16
slajd_x
s8
s2
s11
s7
s6
s13
s4
s12
gab_5
s5
gab_1
s30
s14
s1
s3
tartak
s19
s20
s21
s22
s23
s24
s25

Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu – oferta w Łodzi.

Dzięki najnowszym technologiom 3D w gabinecie stomatologicznym Ortoprotex można zaprojektować i wykonać nowy uśmiech. Innowacyjne rozwiązania komputerowe w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem dentystów pozwalają wyjść na wprost indywidualnym oczekiwaniom naszych pacjentów.

Cyfrowa technika w projektowaniu uśmiechu

Cyfrowa technika pozawala na dokładniejsze, bardziej przewidywalne, oraz szybsze leczenie kosmetyczne. Oferujemy ponad to najwyższej jakości usługi express.

Każdy projekt uśmiechu w naszym gabinecie w Łodzi jest wizualizowany bezpośrednio na zębach pacjenta jeszcze przed podjęciem decyzji o leczeniu. Dzięki temu, wyjaśnienie skomplikowanych procedur medycznych i zabiegu staje się niezwykle proste. Stwarza to również możliwość samodzielnej oceny, czy proponowane przez dentystę leczenie jest dobrze dopasowane do stawianych potrzeb i oczekiwań estetycznych.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu DSD w Łodzi w połączeniu z komputerowym modelowaniem trójwymiarowym umożliwia nie tylko nałożenie projektu na fotografię aktualnego uzębienia, ale również przymierzenie zaprojektowanego wydruku 3D.

W klinice stomatologicznej Ortoprotex w Łodzi przekładamy obraz fotograficzny 2D planowanego uśmiechu na fizyczny wydruk 3D w skali 1:1 ze specjalnej drukarki wprost na zęby pacjenta. Do pełnego zadowolenia potrzeba od 3 do 5 wizyt.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu krok po kroku.

Czas: najkrócej 3 wizyty, około 4 dni roboczych. Cena: w zależności od indywidualne ustalonego zakresu pracy i wyboru materiału.

Wizyta I: Konsultacja

Na tym etapie wykonujemy badanie stomatologiczne. Dokładnie zebrany wywiad medyczny pozwala ustalić Twoje oczekiwania.  Mamy możliwość inspekcji jamy ustnej pod kontrolą mikroskopu, lup zabiegowych, laserową diagnostyką próchnicy, oraz prześwietleniom zębowym w tym tomografii komputerowej 3D CBCT.

Na podstawie zebranych informacji stomatolog kwalifikuje do dalszego etapu. Czasami przed przystąpieniem do projektowania i zmiany uśmiechu konieczne jest leczenie zębów lub korekta wady ortodontycznej zgryzu.

Na konsultacji omawiany jest wstępnie możliwy sposób leczenia i jego wstępna orientacyjna cena. Jeśli w ocenie lekarza dentysty zęby nadają się do wykonania nowego uśmiechu przystępujemy do etapu drugiego. W niektórych sytuacjach możliwe jest połączenie wizyty pierwszej z drugą.

Wizyta II: Przygotowania do leczenia

Na tym spotkaniu wykonywana jest profesjonalna sesja fotograficzna oraz pobierany jest kształt aktualnego uzębienia za pomocą wewnątrz-ustnego skanera 3D celem wykonania projektu uśmiechu.

Ta technologia odwzorowuje Twoje zęby z niewyobrażalną precyzją bez konieczności pobierania klasycznego odcisku zębów w masie, co bardzo poprawia komfort zabiegu.  Podczas tej wizyty stomatolog analizuje i omawia wykonane fotografie i skan 3D. Ustalany jest precyzyjniej zakres cyfrowego projektowania uśmiechu.

Wizyta III: Symulacja estetyczna

Symulacja estetyczna odbywa się zazwyczaj kilka dni po poprzedniej wizycie.  Na tym etapie został już przygotowany projekt uśmiechu (Digital Smile Design) w formie cyfrowej, a stomatolog ma już fizycznie wydrukowany model 3D nowego uzębienia.

Dentysta na tej wizycie wykonuje symulację estetyczną uśmiechu, czyli przenosi za pomocą specjalnej formy kształt zębów z wydruku na Twoje uzębienie. Teraz masz możliwość wybrania koloru zębów z bogatej gamy.

Wykonywane są fotografie z nałożoną na zęby pacjenta przymiarką nowego uśmiechu. Dzięki takiemu protokołowi postępowania można namacalnie poczuć i zobaczyć jak będzie wyglądał przyszły uśmiech jeszcze przed wykonaniem pracy docelowej.  Dzięki temu można łatwiej podjąć decyzję o leczeniu. Na tym etapie będziesz już wiedział, czy zostały spełnione Twoje estetycznie oczekiwania i masz możliwość podjęcia świadomej decyzji o wykonaniu odbudowy ostatecznej.

Wizyta IV: Nakładanie licówek

Na tej wizycie nakładane są licówki na zęby.

Wizyta V: Kontrola

Wykonywane są czynności końcowe jak polerowanie, niezbędne korekty oraz fotografie końcowe.

Ile kosztuje komputerowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design) – cennik usług stomatologicznych – patrz tabela poniżej

Nazwa zabiegu cena
Konsultacja. 200 -250 zł
Komputerowe projektowanie uśmiechu z symulacją estetyczną. Wizualizacja przyszłego uśmiechu na zębach pacjenta (mock-up czyli przymiarka licówek). Woskowanie cyfrowe 3D na postawie modelu 3D ze skanera wewnątrzustnego. Wydruk symulacji z drukarki 3D. Dwie wizyty. od 100 zł / przygotowanie projektu zęba
od 150 zł /przymiarka na zębach pacjenta - cena za łuk zębowy
Licówka kompozytowa bez szlifowania zębów wykona na podstawie projektu 3D. (opłata za jeden ząb) od 1000zł / ząb do 10 zębów
od 900 zł / ząb powyżej 9 zębów
Licówka klasyczna porcelanowa. 1800 - 3000 zł / ząb
Pierwsza wizyta kontrolna po wykonaniu licówek. 150 zł/ząb
Druga i kolejna wizyta kontrola po wykonaniu licówek. Bez polerowania. 150 zł
Polerowanie licówek na wizytach kontrolnych. Opłata za jeden łuk zębowy do 10 zębów od 200 zł za 1 łuk
Niniejsza tabela nie jest ofertą handlową według obowiązujących przepisów prawa i ma wyłącznie charakter informacyjny, poglądowy. Plan leczenia wymaga akceptacji, wyboru rozwiązań przez Pacjenta

Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.

Gabinet stomatologiczny Ortoprotex, Łódź, ul. Przybyszewskiego 12