Slider

Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu

Dzięki najnowszym technologiom 3D w gabinecie stomatologicznym Ortoprotex można zaprojektować i wykonać nowy uśmiech. Innowacyjne rozwiązania komputerowe w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem lekarzy dentystów pozwalają wyjść na wprost indywidualnym oczekiwaniom naszych Pacjentów. Cyfrowa technika pozawala na dokładniejsze, bardziej przewidywalne, oraz szybsze leczenie kosmetyczne. Oferujemy ponad to najwyższej jakości usługi express.

            Każdy projekt uśmiechu jest wizualizowany bezpośrednio na zębach Pacjenta jeszcze przed podjęciem decyzji o leczeniu. Dzięki temu, wyjaśnienie skomplikowanych procedur medycznych i zabiegu staje się niezwykle proste i w pełni zrozumiałe dla naszych klientów. Stwarza to również możliwość samodzielnej oceny czy proponowane przez dentystę leczenie jest dobrze dopasowane do stawianych potrzeb i oczekiwań estetycznych.

            Cyfrowe projektowanie uśmiechu DSD (ang. Digital Smile Design) w połączeniu z komputerowym modelowaniem trójwymiarowym umożliwia nie tylko nałożenie projektu na fotografię aktualnego uzębienia, ale również przymierzenie zaprojektowanego wydruku 3D. W klinice stomatologicznej Ortoprotex przekładamy obraz fotograficzny 2D planowanego uśmiechu na fizyczny wydruk 3D w skali 1:1 ze specjalnej drukarki, a z wydruku wprost na zęby Pacjenta.

Komputerowe projektowanie uśmiechu krok po kroku.

Czas: najkrócej 3 wizyty, około 4 dni roboczych. Cena: w zależności od indywidualne ustalonego zakresu pracy i wyboru materiału.

Wizyta Pierwsza:

Jest to wizyta konsultacyjna. Na tym etapie wykonujemy badanie stomatologiczne. Dokładnie zebrany wywiad medyczny pozwala ustalić oczekiwania Pacjenta.  Mamy możliwość inspekcji jamy ustnej pod kontrolą mikroskopu, lup zabiegowych, laserową diagnostyką próchnicy Diagnodent oraz prześwietleniom zębowym w tym tomografii komputerowej 3D CBCT. Na podstawie zebranych informacji stomatolog kwalifikuje pacjenta do dalszego etapu. Czasami przed przystąpieniem do projektowania i zmiany uśmiechu konieczne jest leczenie zębów lub korekta wady ortodontycznej zgryzu. Na konsultacji omawiany jest wstępnie możliwy sposób leczenia i jego wstępna orientacyjna cena. Jeśli w ocenie lekarza dentysty zęby nadają się do wykonania nowego uśmiechu przystępujemy do etapu drugiego. W niektórych sytuacjach możliwe jest połączenie wizyty pierwszej z drugą.

Wizyta Druga:

Na tym spotkaniu wykonywana jest profesjonalna sesja fotograficzna oraz pobierany jest kształt aktualnego uzębienia za pomocą wewnątrzustnego skanera 3D celem wykonania projektu uśmiechu. Ta technologia odwzorowuje zęby Pacjenta z niewyobrażalną precyzją bez konieczności pobierania klasycznego odcisku zębów w masie, co bardzo poprawia komfort zabiegu.  Podczas tej wizyty wraz z Pacjentem stomatolog analizuje i omawia wykonane fotografie i skan 3D. Ustalany jest precyzyjniej zakres usługi stomatologicznej.

Wizyta Trzecia:

Symulacja estetyczna odbywa się zazwyczaj kilka dni po poprzedniej wizycie.  Na tym etapie został już przygotowany projekt uśmiechu w formie cyfrowej oraz stomatolog ma już fizycznie wydrukowany model 3D nowego uzębienia. Dentysta na tej wizycie wykonuje symulację estetyczną uśmiechu, czyli przenosi za pomocą specjalnej formy (Mockup) kształt zębów z wydruku na uzębienie Pacjenta. Pacjent ma możliwość wybrania koloru zębów z bogatej gamy. Wykonywane są fotografie z nałożoną na zęby pacjenta przymiarką nowego uśmiechu. Dzięki takiemu protokołowi postępowania można namacalnie poczuć i zobaczyć jak będzie wyglądał przyszły uśmiech jeszcze przed wykonaniem pracy docelowej.  Dzięki temu można łatwiej podjąć decyzję o leczeniu. Na tym etapie Pacjent już wie czy zostały spełnione jego oczekiwania estetycznie i ma możliwość podjęcia świadomej decyzji o wykonaniu odbudowy ostatecznej.

Wizyta Czwarta:

Na tej wizycie nakładane są licówki na zęby Pacjenta.

Wizyta Piąta – kontrolna.

Wykonywane są czynności końcowe jak polerowanie, niezbędne korekty oraz fotografie końcowe.

Ile kosztuje projektowanie uśmiechu – cennik usług stomatologicznych – patrz tabela poniżej

Nazwa zabiegu cena
Konsultacja. 100 zł
Komputerowe projektowanie uśmiechu z symulacją estetyczną. Wizualizacja przyszłego uśmiechu na zębach pacjenta (mock-up czyli przymiarka licówek). Woskowanie cyfrowe 3D na postawie modelu 3D ze skanera wewnątrzustnego. Wydruk symulacji z drukarki 3D. Dwie wizyty. 100 zł/ ząb
Licówka kompozytowa bez szlifowania zębów wykona na podstawie projektu 3D. od 800 zł / ząb
Licówka klasyczna porcelanowa. 1800 - 2700zł/ząb
Pierwsza wizyta kontrolna po wykonaniu licówek. 0 zł/ząb
Druga i kolejna wizyta kontrola po wykonaniu licówek. 100 zł/ząb
Polerowanie licówek na wizytach kontrolnych.
Niniejsza tabela nie jest ofertą handlową według obowiązujących przepisów prawa i ma wyłącznie charakter informacyjny, poglądowy. Plan leczenia wymaga akceptacji, wyboru rozwiązań przez Pacjenta

Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.