Slider

Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.

Wybielanie zębów Łódź

Wybielanie zębów metodą Beyond 

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod stosowanych w stomatologii estetycznej, dodatkowo charakteryzująca się niezbyt długim czasem wizyty ( około 45 minut) i natychmiastowym efektem.

Podczas  wizyty w naszym gabinecie w Łodzi, pacjent jest informowany o całości zabiegu ( jego przebiegu, potencjalnych działaniach niepożądanych, szacowanym efekcie ostatecznym oraz kosztach). Następnie podczas badania oceniany jest stan uzębienia pacjenta, jakość i szczelność wypełnień, kondycja dziąseł i  przyzębia. Istotnym jest, aby wykonać  profesjonalne czyszczenie zębów pacjenta, ustalić ich kolor wyjściowy oraz kolor pożądany po wybieleniu.

No właśnie, to jest „pięta Achillesowa” każdego wybielania. Zęby muszą być odpowiednio przygotowane, wyleczone, oczyszczone z kamienia, bo przecież zęby chcemy wybielić, a nie kamień.

Zabieg wybielania zębów  – jak wygląda technicznie?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz określa pH w jamie ustnej pacjenta i mając to na uwadze dobiera pH żelu. Pominięcie tej czynności może doprowadzić do zniszczenia szkliwa zębów. Na oczyszczone zęby nakład się specjalny żel wybielający, który jest aktywowany za pomocą specjalnej lampy. Dochodzi do procesu utleniania (wybielania zębów), a procedura jest wykonywana z reguły trzykrotnie, aby osiągnąć wymarzony przez pacjenta i zaplanowany przez   „zespół pacjent-lekarz” efekt.

Lampa Beyond emituje tzw. „zimne światło” eliminując wytwarzanie wysokiej temperatury, nie chcemy przecież „ugotować” miazgi zębów. Zabieg jest przez to zdecydowanie bezpieczniejszy, a działania niepożądane występują niezwykle rzadko.

„Po wybieleniu zęby mogą być jaśniejsze nawet o 14 tonów”, to stwierdzenie pojawia się w różnych periodykach dość często.

Co to znaczy dla pacjenta, który nie ma przecież wiedzy specjalistycznej.

Każdy producent ma swój specjalny klucz kolorów, na bazie którego określany jest kolor wyjściowy i możliwy do osiągnięcia kolor ostateczny. Musimy to sobie wyobrazić oglądając ten wzorzec.

Troszkę wyobraźni i możemy oszacować, czy efekt będzie dla nas satysfakcjonującym.

Jak długo się utrzyma?

Wg obserwacji około 2 lat, ale…….

Tak naprawdę wszystko w naszych rękach. Regularne i prawidłowe szczotkowanie, nie palenie papierosów, unikanie pokarmów skrajnie kwaśnych i mocno przebarwiających , to wszystko polepsza efekt i powoduje, że dłużej będziemy się z niego cieszyć.

Co istotne, sam zabieg wybielania z reguły nie jest bolesny ( czuwa nad nami lekarz i gdy pojawią się dolegliwości to właściwie zareaguje – zdarza się to rzadko, ale się zdarza), natomiast po zakończeniu zabiegu może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów ( do 24 godzin) i jest to pewnego rodzaju norma.

Pamiętajmy również o konieczności stosowania tzw. białej diety ( unikanie wszelkich pokarmów i używek barwiących) przez okres zalecony indywidualnie przez lekarza ( co najmniej 48 godzin, a czasami nawet  tydzień).

Kiedy nie wykonywać zabiegu wybielania zębów:

  • u dzieci do 16-18 roku życia
  • u kobiet w ciąży
  • u matek karmiących piersią
  • u osób z ubytkami w zębach lub kamieniem ( najpierw trzeba ich przygotować do wybielania)
  • u osób, których oczekiwania są nierealne do spełnienia.

Zapraszamy do naszego gabinetu Ortoprotex, Łódź, ul. Przybyszewskiego 12

Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.

Gabinet stomatologiczny Ortoprotex, Łódź, ul. Przybyszewskiego 12