COVID-19 Dbamy o Państwa BEZPIECZEŃSTWO [czytaj więcej...]
Przed wizytą mierzymy nasycenie tlenem hemoglobiny [czytaj więcej...]
Slider

Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.

Wybielanie zębów Łódź

Wybielanie zębów metodą Beyond – odwiedź nasz gabinet w Łodzi

Beyond to jedna z najnowocześniejszych metod stosowanych w stomatologii estetycznej, która charakteryzująca krótkim czasem wizyty (około 45 minut) i natychmiastowym efektem. Zęby po wybieleniu mogą być jaśniejsze nawet o 14 tonów!

Jak wybielamy zęby w Łodzi?

Podczas wizyty w naszym gabinecie w Łodzi pacjent jest informowany o przebiegu zabiegu, a w tym o:

  • potencjalnych działaniach niepożądanych,
  • szacowanym efekcie ostatecznym,

Następnie podczas badania oceniany jest stan uzębienia, jakość i szczelność wypełnień, kondycja dziąseł i przyzębia. Istotnym jest, aby wykonać  profesjonalne czyszczenie zębów, ustalić ich kolor wyjściowy oraz kolor pożądany po wybieleniu. Zapraszamy do gabinetu Ortoprotex w Łodzi!

Zabieg wybielania zębów w Łodzi – jak wygląda technicznie?

Przed przystąpieniem do zabiegu określamy pH w jamie ustnej i mając to na uwadze dobieramy pH żelu. Pominięcie tej czynności może doprowadzić do zniszczenia szkliwa zębów. Na oczyszczone zęby nakład się specjalny żel wybielający, który jest aktywowany za pomocą specjalnej lampy. W tym czasie dochodzi do procesu utleniania (wybielania zębów). Cała procedura jest wykonywana z reguły trzykrotnie, aby osiągnąć wymarzony efekt.

Czym wybielamy zęby w Łodzi?

W naszych gabinetach korzystamy ze specjalnych lamp. Lampa Beyond emituje tzw. „zimne światło”, eliminując wytwarzanie wysokiej temperatury. Dzięki temu zabieg jest jeszcze bezpieczniejszym.

Bielsze zęby? Jak długo utrzymuje się efekt?

Zgodnie z naszymi obserwacjami efekt wybielenia zębów utrzymuje się nawet do 2 lat. Wiele zależy jednak od pacjenta. Pamiętajmy o konieczności stosowania tzw. białej diety (unikanie wszelkich pokarmów i używek barwiących) przez okres zalecony indywidualnie przez lekarza (co najmniej 48 godzin, a czasami nawet  tydzień).

Regularne i prawidłowe szczotkowanie, unikanie papierosów oraz pokarmów skrajnie kwaśnych i mocno przebarwiających – to wszystko polepsza efekt i powoduje, że dłużej będziemy się cieszyć białym uśmiechem.

Czy wybielanie zębów boli?

Zabieg wybielania zębów z reguły nie jest bolesna, a wszystko odbywa się pod okiem doświadczonego specjalisty, natomiast po zakończeniu zabiegu wybielania zębów może pojawić się przejściowa nadwrażliwość do 24 godzin. Zęby wtedy będą bardziej czułe na zimne i gorące pokarmy.

Kiedy nie wykonywać zabiegu wybielania zębów?

Zabieg wybielania zębów nie jest wskazany w przypadku

  • u dzieci do 16-18. roku życia,
  • u kobiet w ciąży,
  • u matek karmiących piersią,
  • u osób z ubytkami w zębach lub kamieniem ( najpierw trzeba ich przygotować do wybielania),
  • u osób, których oczekiwania są nierealne do spełnienia.

Zapraszamy do naszego gabinetu Ortoprotex, Łódź, ul. Przybyszewskiego 12

Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.

Gabinet stomatologiczny Ortoprotex, Łódź, ul. Przybyszewskiego 12